Blog

12 Temmuz 2019

Taşıt Kantarı Kalibrasyon

Detasis, taşıt kantarı kalibrasyonu için oluşturduğu Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Yetki Belgesine sahip uzman teknisyenlerimiz, teknolojinin tüm imkanlarını barındıran uluslar arası standartlarda ve sertifikalarda makine teçhizat, makine mühendisleri odasından akredite edilmiş mobil vinç destekli kalibrasyon aracımız ve içerisinde kalibrasyon sertifikalı m1 sınıfı 16 ton etalon kütle ağırlığı taşıyan vinç operatörü ehliyetli sürücümüz ile sahanıza kadar gelerek işletmenizde kullandığınız tır kantarının köşe çekerlerini eşitler, genel çekerlerini kontrol ve ayar eder. Sonrasında ise bulunduğunuz ilin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilmiş denetçi memurlara gözetiminde kalibrasyon ayarını yaparak, kantarının kullanılabilir damgasının yapılmasını en kaliteli şekilde sağlamaktadır.

Kalibrasyon işlerinizin aksamaması, cezai işlemlere maruz kalmamak için birimle bir kez iletişime geçmeniz yeterlidir. Veri tabanımıza firma ve kantar bilgilerinizi kaydederek her yıl kantar kalibrasyon damga muayene takibinizi sizin yerinize yaparak sizleri bu konu rahata erdirmekteyiz.

Yönetmelik gereği Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından denetlenen ölçü ve ölçü aletleri kapsamına giren demirci baskülleri, vasıta baskülleri, kamyonet baskülleri, tır kantarı, kamyon kantarı, kamyon ve tır baskülleri ve yüksek çekerli vasıta baskülleri alım satımda kullanılan her ölçü aleti gibi her iki yılda bir iş yeri uygunluk belgesine sahip firmanın elektronik kantar tamir ayar yapabilme yetki belgesine sahip personeli tarafından ölçü ayar memurlarının nezaretinde her iki yılda bir kalibrasyon ayarı yapılarak damgası yapılması gerekmektedir.

İşletmelerinizde kullandığınız alım satım için kullanılan ticari basküllerinizin muayenesinin yapılabilmesi için bulunduğunuz ilin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlı İl Müdürlüklerine muayene senesinin Şubat ayı son gününe kadar başvuru yapılması zorunludur.

Muayene başvuru yapılmayan tartı aletleri kullanıcısına veya damgası geçmiş, mührü kopmuş-kırılmış tartı aleti kullanana idari cezai işlemler ve adli yaptırımlar uygulanmaktadır.

Taşıt kantarı kalibrasyonu için yaptığımız kantar ayarı 2 yıl geçerlidir. Aynı şekilde demirci baskülü kullanıyorsanız bu hizmeti almanız gerekmektedir.

Detasis, taşıt kantarları kalibrasyon ve damga muayene hizmetlerinde Türkiye geneli altın kategoride hizmetleri en ekonomik fiyatlarda sağlamaktadır.

İletişime geçin ve farkı görün.

Kantar Kalibrasyon Servisi ,
About admin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir