Blog

12 Temmuz 2019

Kantar Kalibrasyon Servisleri

Günümüz teknolojisinde kullanılan sayaç, metre, ısıölçer, kantar, baskül, terazi vb. her ölçü aletinin doğruluğunu anlamak açısından uluslar arası kabul edilen referanslarla ayarlanmasına kalibrasyon denir. Kalibrasyon aslında bir ayardır. Kullanılan her alet zamanla aşınır ve özelliğini yitirir. Bunun önüne geçmek ve ilk gün ki gibi doğru veri alabilmek için kalibrasyon ayarının belirli periyotlarda tekrarlanmasının oldukça faydası vardır. Bunun için kurulmuş kalibrasyon servisleri uluslar arası standartlarda hizmetler vermektedir. Ayrıca kalibrasyon firmalarını da denetleyen devlet kurumları vardır. Hem kalibrasyoncu firmayı hem de yapılan kalibrasyon hizmetini denetleyen resmi kurumlar yapılan işin ve hizmetin denetçisi olarak kullanıcı firmaları güvencesi altına almaktadır.

Detasis, kantar kalibrasyonu için oluşturduğu uluslar arası standartlardaki laboratuarında en kaliteli ve güvenli hizmetleri vermektedir. Yapılan işi yine uluslar arası geçerli sertifikalarla belgeleyerek siz değerli müşterilerine en hızlı ve güvenli kalibrasyon hizmeti vermektedir.

Detasis, mobil kalibrasyon aracı ile fabrikalar, taş ocakları, yol kenarı denetleme kantarları ve diğer işletmelerde kullanılan ticari taşıt kantarları ve tır kantarı için kalibrasyon aracı ile kapınıza kadar gelerek 60 tonluk tır kantarınızın bakımını ve kalibrasyon ayarını yaparak sizlere güvenle tartım yapabilme imkanı sağlar. 80 tonluk tır kantarı için 16 ton m1 sınıfı kütle ağırlığı taşıyabilen kalibrasyon aracımız gereken her konuda sizlere cevap verebilir. Mobil kalibrasyon aracımızla 10 tonluk kantar kalibrasyon ayarı, 15 tonluk kantar kalibrasyon ayarı, 20 tonluk kantar kalibrasyon ayarı, 30 tonluk kantar kalibrasyon ayarı, 40 tonluk kantar kalibrasyon ayarı, 50 tonluk kantar kalibrasyon ayarı, 60 tonluk kantar kalibrasyon ayarı, 70 tonluk kantar kalibrasyon ayarı, 80 tonluk kantar kalibrasyon ayarı, 90 tonluk kantar kalibrasyon ayarı, 100 tonluk kantar kalibrasyon ayarı en doğru ve güvenilir şekilde yapabilir.

Samsun ilinde bulunan Detasis, karadeniz bölgesine sıklıkla kantar kalibrasyon servisi olarak verdiği hizmetleri diğer bölgelerde oluşturluduğu kalibrasyon servisleriyle de devam ettirmektedir.

Detasis, işletmelerinizde kullandığınız yüksek çekerli ağır vasıta basküllerinizin her iki yılda bir Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan kantar damga muayene işlemlerini takip ederek sizlere başvuru tarihini hatırlatır, gerektiğinde sizin adınıza başvuru yaparak sizleri cezai işlemden korur.

Detasis, muayene zamanı gelmiş tartı aletinin başvurusunu yaptıktan sonra yıl içerisinde oluşturduğu kantar kalibrasyon damga ve muayene rutlarında işletme sahanıza kadar gelerek kantar muayenenizi en kısa zamanda ve en ekonomik fiyatlarda gerçekleştirmektedir.

Çevre dostu olan Detasis, yaptığı kantar ayar kalibrasyon hizmetlerinde doğaya ve hiçbir canlıya zarar vermez.

İşletmelerinizde kullandığınız tır baskülü ve taşıt baskülü muayenesi için birlerden destek alabilir. Bir sonraki muayene tarihini ve hizmetlerimiz hakkında en detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Detasis, kalibrasyon hizmetleri konusunda uluslar arası standartlarda araç gereçlerle ve işinin ehli uzman kadro ile ultra hizmetler sağlamaktadır.

Kantar Kalibrasyon Servisi ,
About admin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir